вівторок, 21 березня 2017 р.

Урок-тренінг з основ здоров'я у 1-3 кл.

Тема:Безпека дорожнього руху. Поведінка біля залізничної колії. (3 клас)
Тема:Безпека дорожнього руху. Узагальнення тем: «Ти – пасажир, пішохід».(1 клас)
Мета: поглибити знання учнів про правила пішохідного руху, світлофор, значення дорожніх знаків. Вчити дотримуватися правил поведінки біля  залізничної колії.
Наочність та приладдя:дорожні знаки,відео,картки,світлофор,ноутбук.
Хід уроку

І.Організація класу до уроку
Всі почули ми дзвінок,
Він покликав на урок.
Кожен з нас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть лиш дівчата
А за ними і хлоп’ята.
ІІ.Повідомлення теми та мети уроку
Вчитель. Сьогодні ми проведемо наш урок у дещо незвичній формі. Це  урок – тренінг, на якому ми закріпимо правила дорожнього руху та дізнаємося як треба поводитися біля залізничної колії.
ІІІ. Узагальнення та систематизація знань учнів.
-         Від чого ,діти, залежить безпека на дорогах і вулицях?
-         Які правила дорожнього руху ви запам’ятали?
1.Перед дорогою зупинитися.
2.Подивитися наліво.
3.Подивитися направо.
4.Знову подивитися наліво, дійти до середини дороги, подивитися направо. Якщо дорога вільна, закінчити свій перехід.
Вчитель:Давайте обговоримо ситуації, зображені на малюнках. (малюнки на партах в учнів)
Вчитель: Відомо всім, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя і здоровя. Необережність на вулиці часто призводить до втрати не тільки здоровя, а й навіть життя.
1.Село, в якому ми живем
Можна по праву зрівнять з букварем.
Азбука вулиць, розкривши для нас
Безпеки уроки дає повсякчас.

2.Я тобі сказати мушу,
Що живемо ми лиш раз
Бережи себе та друзів
Й згадуй правила дорожнього руху щораз.
3.Правила дорожні знаю,
Їх виконую завжди.
Знаки на ходу читаю,
Щоб не трапилось біди.
І дорогу переходжу
Тільки там, де перехід
І на все я час знаходжу,
На  навчання і похід.
Вчитель: Погляньте на наше «Поле чудес». Кожен вибирайте собі сектор за кольором і розкажіть про дорожні знаки,що знаходяться в цьому секторі.
                                          
                                                                                              Знак
 


                            Знак
                                                                                               Знак
Вчитель:
-Відгадайте  мою загадку.
Щоб тобі я допоміг
Мені не треба сіна стіг.
Напої мене бензином.
На копитця гуму взуй.
І тоді, піднявши пил,
Побіжить … (автомобіль)
Вчитель: Автомобілі їздять по дорогах,вулицях і навіть по дворах.
Вчитель: На дорозі якось зрання
Готувались до змагання
Вовченя,лисичка,зайчик.
Діти!
Чи спортивний тут майданчик?
-А чому вони гралися на дорозі? (Бо не знали правил безпеки та не розуміли дорожніх знаків).
5.Як переходиш вулицю,
На розі зупинись
І перш за все уважно
На мене подивись.
Я шлях вкажу надійний
Де небезпек нема
Трикольорове око
Я маю недарма.
6.Нехай воно і мружиться
Ніколи я не сплю,
З малими дітьми в хованки
Я гратись не люблю.
Дивлюсь червоним оком
Велю спинитись я,
Одне мені потрібно –
Це витримка твоя.
7.А блисне жовте око,
Іти не поспішай.
Бо жовтий не зелений
Потрапиш під трамвай.
8.Увага – і зелений привітно замигтів.
Він колір найдобріший,
Щасливої путі.
Вчитель
-         Дужно всі скажіть мені:
    На дорозі можна гратись?
-         Лине музика й пісні
При дорозі гратись можна?
є в ворота м’яч хлопчак.
На подвірї гратись можна?

8.Як по вулиці ідеш,
Будь уважним, друже!
Під машину попадеш-
Небезпечно дуже!
9.Як моргає світлофор
Зелененьким оком,
Мчи, неначе метеор,
Ти стомильним кроком.
10.А якщо червоне враз
Спалахнуло світло-
Зупинися, щоб в цей час
Лихо не розквітло.
(Гриць гуляє по вулиці де їдуть машини)
11.Гриць по вулиці гуляє,
Ні на що він не зважає,
Хоч машини зліва й справа,
Все одно він ловить гави.
Навпростець кудись іде,
Хтось сигналить, щось гуде.
Та для Гриця те дарма.
В нього страху, бач. Нема.
Й раптом стукнуло умить-
Вже в лікарні Гриць лежить.
-         Чому з Грицем трапилася біда?
І малеча зрозуміла.,що неправильно вчинила
На  
-Скажіть, діти що це за знак ? (Автобусна зупинка)
- Давайте підійдемо до зупинки і проїдемося у шкільному автобусі.
12.Ось автобус на зупинку
На одну прибув хвилинку.
Є закон, а не порада-
Він стоїть, і ти постій.
Ані спереду, ні ззаду
Обійти його не смій.
(Пісня «Рано-ранесенько)
ІV. Опрацювання  нового  матеріалу
1. Відгадайте загадки
1.Залізні подружки тримаються за руки,
Одна з трубою їх тягне за собою. (Потяг)
2.Біжить корова-
Гладка,здорова;
За нею телята-
Усі близнята.(Поїзд)
2.Пояснення нового матеріалу
-         Де їздять потяги? (По залізничних коліях). Протягом життя , мабуть кожен з вас буде користуватися послугами залізничного транспорту.
(Складання іграшкової залізниці)
Першим винахідником залізничного транспорту вважається англійський винахідник Дж. Стефенсон. Він почав  будувати паровози з 1814 року . Свою відому модель  паровоза  «Ракета» створив  у 1829 році. Цей локомотив тягнув вагон з 36 пасажирами і рухався зі швидкістю 38 км/год.
      Російські винахідники – батько і син Черепанови – побудували перший у Росії паровоз і залізницю протяжністю 3,5 км.
3.Робота з підручником.
с.98-101
- Чи можна уявити собі сучасне життя без залізничного транспорту?
-         Де є залізниця у нашій місцевості? 
-         Слухайте уважно, щоб дати відповіді на мої запитання про знаки на залізниці.
(Перегляд відеофільму «Уроки безпеки від тітоньки Сови»)
V. Закріплення  вивченого.
-Що означає цей знак? (залізничний переїзд без шлагбаума, залізничний переїзд із шлагбаумом, одноколійна залізниця)
Вчитель. Ось який випадок стався на нашій «залізничній колії».
(Прогулюється  Матрьошка біля залізничної колії, перестрибує через рейки, чує поліцейський свисток.)
М. – Фу, ледве втекла. І звідки тільки цей поліцейський        взявся. Я собі гуляла, нікому не заважала, а тут цей свисток. Я ледь не впала.
Поліц.-Доброго дня друзі! А я Вас, громадяночко, десь бачив.
М.-Ні,ні я там не була!
П.- Де не була?
М. – Ну там, на залізничній колії.
П .- Так це були не Ви?
М.- Це зовсім не я.
П. – Що не Ви?
М.-Це не я ходила по рейках.
П.- Перестрибували через колії?
М. – Ну подумаєш, разок перестрибнула.
П.- Ось Вам правила, читайте та виконуйте їх.
Основне – це дисципліна,
І тоді біда мине.
Знати треба неодмінно,
Що життя – це головне! (Подивіться на малюнки ,які намалювали діти  з усієї України.
    Cлухай, друже, знак дорожній
Ставиться не так собі
Подружитись треба з кожним,
Допоможе він тобі.
Щоб не трапилося всяке,
Шанувати треба знаки.
Ліс шумить за переїздом,
Джміль між квітами гуде:
-         Обережно! Обережно!
Поїзд – їде, ти- ідеш.
Будь щасливим, тішся світом,
Бережи прекрасну мить.
Чуй, що джміль шепоче квітам,
Про що ліс тобі шумить.
VІ. Домашнє завдання
Опрацювати статтю підручника c.98-101, дати відповіді на запитання.

VІІ. Рефлексія уроку
Життя – найдорожче , що є у людини.
Дорослий цінує життя і дитина.
І з тим, щоб життя розквітало усюди,
Розумні придумали правила люди.
Бувають складні, а бувають прості.
На правила мають зважати усі.
Тому для здоровя і тіла, і духу,
Дотримуйтесь  правил безпечного руху.
-         Які моменти уроку вам запам’яталися найбільше?
           














Немає коментарів:

Дописати коментар